Szeptember végétől a BudapestGO-ban is megvásárolhatók lesznek a főváros környéki jegyek és bérletek – közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) csütörtökön.
Azt írták: szeptember 28-tól az alkalmazás jegyválasztékának bővítésével az ügyfelek online is megvásárolhatják a kívánt jegyeket vagy bérleteket.
A BKK az elmúlt időszakban számos olyan fejlesztést hajtott végre, amely az agglomerációban élők utazását is segíti.
A BudapestGO-ban már a MÁV-Start, a MÁV-HÉV és a Volánbusz járatai is valós időben megjelennek
– közölték.
Az újítás a következő településeket érinti: Budakeszi, Budaörs, Diósd, Gyál, Nagykovácsi, Pécel, Szigetszentmiklós, Solymár, valamint Törökbálint.
Hangsúlyozták: a környéki helyi bérlet kizárólag azon a településen belül érvényes a települést érintő környéki buszjáratokra, amelyre az ügyfél megveszi.
Míg a környéki 5 és 10 kilométeres bérlettípusok az adott környéki településen lévő külső végállomás és a Budapest határán belüli első megálló között érvényes a környéki autóbuszjáratokra, és bizonyos esetekben regionális autóbuszjáratokra is.
A digitális környéki bérleteket csak ellenőrzés esetén kell felmutat