Ez a hétvége is bővelkedik olyan lehetőségekben, amelyek garantáltan feltöltenek és inspirálnak. Összegyűjtöttünk öt remek programot, amelyek között mindenki találhat kedvére valót – akár egyedül, akár családdal vagy barátokkal indulnál útnak.
Martin Henrik kiállítása az INDA Galériában
Ki vagyok én? Mi a világ? Mi az, hogy valóság? Ezeket az emberiséget kezdetek óta foglalkoztató, alapvető kérdéseket vizsgálja Martin Henrik kiállítása az INDA Galériában. Martin Henrik a létezést kutatja, azt megismerő folyamatból születtek, materializálódtak és jelennek meg a Hieron című kiállításon a bemutatott festmények és szobrok.
A kiállítást mindazoknak ajánljuk, akik a túlzsúfolt, információtól hangos világban szeretnének egy kicsit megállni, és elgondolkodni azon, mi valós és fontos a körülöttünk levő világban, mi valójában a létezésünk értelme, és nem utolsósorban mit hagyunk tovább a jövőnek.
Mátyás királyt ünneplik a BTM Vármúzeumban
Ünnepeljük Mátyás királyt! címmel családi napot rendez vasárnap a BTM Vármúzeum; tárlatvezetések, hagyományőrző bemutatók és kreatív gyerekfoglalkozások során ismerhetik meg a látogatók Mátyás király korát.
A családi napot annak apropóján szervezik meg, hogy február 23-án lesz 582 éve, hogy megszületett Mátyás király.
A programok között megtalálható középkori vívófegyverek és vívástechnikák bemutatója, kézifegyverek hatásbemutatója, valamint a Mátyás kori tábori sebészet és orvoslás bemutatója, amelyen megismerhetik az érdeklődők, hogy hogyan kezeltek egy-egy súlyos sérülést, és mivel próbálták megmenteni a bajbajutottakat akkoriban.
Móra Kiadó családi napja
Színes programokkal várja a családokat a Móra Kiadó családi napja február 24-én, szombaton a budapesti 6SZÍN Teátrumban. A napot a kiadó 75. születésnapját ünneplő koncert nyitja, ahol a Veronaki trió Varga Katalin kedvelt meséit és verseit dolgozza fel, életre keltve Gőgös Gúnár Gedeont és Mosó Masát is.
A koncertet követően Kerekítő-foglalkozás, Marék Veronika csalirajzai, diafilmvetítések, interaktív bábelőadás és dedikálások színesítik a programot. A gyerekeket farsangimaszk-készítés, játékos foglalkozások és rengeteg mese várja, miközben a szülők is újra átélhetik gyerekkoruk kedvenc történeteit.
Állatportrék és természeti jelenségek a Mai Manó Házban
A budapesti Mai Manó Ház két különleges fotókiállítással várja a látogatókat április 6-ig. Az Ylla: A modern állatfotózás születése című tárlat a magyar származású Koffler Kamilla (Ylla) munkásságát mutatja be, aki úttörőként örökítette meg az állatok személyiségét és arckifejezését. A kiállítás Párizstól Amerikán át Afrikáig követi Ylla életútját, bemutatva gyerekkönyveihez készült képeit, valamint a kenyai és indiai expedícióin készült különleges felvételeket.
A másik tárlat, Szabó Dezső Jelenség (Phenomenon) című kiállítása, a kortárs fotográfus természetben megfigyelhető jelenségekre – mint villámcsapás vagy vulkánkitörés – fókuszáló munkáit mutatja be. A művek nem csupán természettudományos szemléletet tükröznek, hanem filozófiai és művészi értelmezést is nyújtanak.
A két kiállítás párhuzamos bemutatása izgalmas kontrasztot teremt a múlt és a jelen fotóművészeti megközelítései között, miközben a természet szépségét és erejét helyezi a középpontba.
Rendhagyó tárlatvezetések a föld alatt
Az idegenvezetők világnapja alkalmából február 20. és 23. között különleges tárlatvezetések várják az érdeklődőket a Deák téri Földalatti Vasúti Múzeumban. A szakértő kalauzolással zajló séták során a látogatók megismerhetik a kontinens első földalattijának 129 éves történetét, eredeti dokumentumok, tervrajzok, fotók és korabeli járművek bemutatásával.
A programra előzetes regisztráció nem szükséges, a normál belépőjeggyel lehet részt venni a délutáni, 14 órakor induló csoportokban. A tárlatvezetés mellett a látogatók felfedezhetik a svábhegyi fogaskerekű 150 éves múltját is, amelyet régi menetrendi táblák, egyenruhák és archív képeslapok idéznek meg.