Teljesen szokatlan turistalátványosságokat ajánl a kínai „instagram” – A világ utazási szokásait is megváltoztatja

Hongkong nyugati részén, egy játszótér kosárlabdapályája, Szöulban egy kávézóiról ismert negyedben egy vörös téglafal és számos jelentéktelen és ismeretlen hely lett egy csapásra híres a kínai instagram a Xiaohongshu – Kis vörös könyv nevű alkalmazásnak köszönhetően. Az app megváltoztathatja a hatalmas ország lakosainak utazási szokásait, ez pedig a világra is hatással lesz – írja a CNN.

„A Xiaohongshu átfogó, és sok mindent kínál, amit más platformok nem tudnak elérni” – mondta Jiao Le, egy pekingi turista a CNN-nek a korábban ismeretlen hongkongi kosárlabdapályákon tett nemrégiben tett látogatása során.

Az app készítői jól ráéreztek az igényre.

Az 1,4 milliárd lakossal rendelkező Kína az utazási piac jelentős ereje. Sok létező utazási alkalmazás és ajánlóeszköz azonban nem teljes körű kínai nyelven, ezért a Xiaohongshu képes volt sarokba szorítani a piacot – és megváltoztatni az emberek utazási szokásait Ázsiában de még világszinten is.

Az alkalmazás felhasználói a nyugati turisták által nem gyakran látogatott, látszólag radar alatt lévő helyeket tettek a kínai utazók kedvencévé.

A fotózási lehetőségek nagy részét képezik a vonzerőnek.

A képek remekül mutatnak a közösségi médiában, és ezzel másokat is látogatásra ösztönöznek.

Koppenhágában például a kínai látogatók ahelyett, hogy egyenesen a Kis hableány szoborhoz vagy a Tivoli Gardens vidámparkhoz mennének, ehelyett a Fekete térre, a Norrebro csendes lakónegyedében található Superkilen városi park közterére özönlenek, ahol a földre fényes fehér, mágneses mezőre emlékeztető vonalakat festettek. Képek

Néha a helyszíneknek mélyebb jelentésük van.
Ha véletlenül elhaladsz egy látszólag jellegtelen pad mellett a New York-i Central Park délkeleti sarkában, és csodálkozol, hogy miért pózolnak az emberek a fotókhoz, az azért van, mert a Mandopop sztárja, Jay Chou ugyanezen a padon ült egy 2019-es nyaralás során.
Japánban
a kínai turisták azért járnak tömegesen a Tokiótól délre fekvő Kamakura egyik vasúti kereszteződéséhez, mert az szerepel a „Slam Dunk” című kosárlabda-témájú animében, amelyet sok kínai rajongó imád.
A kínai turisták közül az október 1-jén kezdődött hosszú nemzeti ünnepre (az úgynevezett Aranyhétre) nagyon sokan a tengerentúlra utaztak.
7,6 millió kínai utazó utazott be és ki az országból az ünnep alatt, ami 33,2%-os növekedést jelent az előző évhez képest a CCTV állami televízió szerint.
És nagyon valószínű, hogy közülük sokan a Xiaohongshu-t használták útitervezési forrásként.
A szinte kizárólag kínai turisták számára váratlan úti célok térhódításának sok – ha nem az összes  – köze van a platformhoz.
A felhasználók többsége kínai állampolgár, akik túlnyomórészt az anyanyelvükön posztolnak, így ami a Xiaohongshu-n történik, az általában a Xiaohongshu-n is marad. Mivel kevesen értik a kínai nyelvet, ezért a különleges úticélok közül kevés jut el rajtuk más nációkhoz.
Az alkalmazás neve – Kis vörös könyv – a kommunista Kína alapító atyjának, Mao Ce-tungnak az idézeteiből álló, piros fedelű könyvre utal, de a hasonlóságok itt véget is érnek.
A sanghaji székhelyű Xiaohongshut 2013-ban alapították a barátok, Charlwin Mao és Miranda Qu, hogy a kínai netezők megosszák életük részleteit.
Azóta a Qian Gua kínai közösségi média kutatócég szerint Kína egyik legnépszerűbb platformjává vált, 300 millió felhasználóval. A felhasználók fele állítólag városi területekről származik, és 35 év alattiak.
A tartalom műfajai az évek alatt kiszélesedtek most már a mindennapi pillanatoktól kezdve a sminkelési tippeken át a divatkalauzokig és persze az utazási ajánlásokig mindent tartalmaznak.
Ez sokkal hitelesebb, mert sok valódi felhasználó ajánlja, akik már jártak ott
mondta a CNN Travelnek Xia Jiale, a közép-kínai Luoyang városából. A 26 éves férfi kizárólag a Xiaohongshura hagyatkozott, hogy feleségével együtt eligazodjanak Hongkongban a közelmúltban tett utazásuk során.

További hírek