A benzin és a dízel üzemanyagok átlagára egy-két forint eltéréssel a korábbi védett árnál van – közölte a miniszterelnök a kormányszóvivői tájékoztatón.
Magyar Péter kiemelte: az elmúlt hetekben a nagykereskedelmi ár emelkedett, de a kiskereskedelmi árak nem, vagy csak egy-két forinttal emelkedtek.
Tehát nem kell azon meglepődni, hogy ha van vagy lesz áremelkedés a következő hetekben, de egyáltalán nem olyan drasztikus (…), mint ami az Orbán-kormány alatt volt
fogalmazott a kormányfő.
Magyar Péter arról is beszélt, ha túl nagyra nő a különbség Magyarország és a szomszédos országok üzemanyagára közt, akkor „elképesztő benzinturizmus” alakul ki, az import egyre nehezebb lesz, és akkor kiürülhetnek kutak. Ezt meg kell akadályozni – emelte ki.
Amennyiben azonban nagyon nagy áremelkedés lenne, akkor a kormány kész beavatkozni a magyar családok, gazdák, vállalkozások érdekében – jelentette ki.



