fbpx

A könyv az utolsó pillanatban is a legjobb ajándék

Ha még mindig nem vett mindenkinek ajándékot és nincs semmi ötlete, az utolsó pillanatban is a könyv a legjobb ajándék. Összeszedtük pár szép és érdekes könyvet, hátha jó ötletet adunk.

A vad robot

Vajon képes-e egy robot túlélni a vadonban?

Amikor robotunk, Roz először nyitja ki a szemét, ráébred, hogy egyedül van egy távoli, vad szigeten. Fogalma sincs, hogyan került oda, vagy mi is létezésének célja.

Miután megharcol egy tomboló viharral, és megmenekül az ádáz medvék karmai közül, ráébred, hogy az egyetlen esélye a túlélésre az, ha alkalmazkodik az őt körülvevő környezethez, és a sziget barátságtalan lakóitól lesi el, hogyan élheti túl a vadont.

Ahogy Roz lassan összebarátkozik az állatokkal, a sziget egyre inkább az otthonává válik – egészen addig, amíg a robot korábban ismeretlen múltja vissza nem tér, hogy kísértse őt.

Szívet melengető, kalandos mese ez, mely azzal a gondolattal játszik el, mi is történne, ha a természet és a technológia összetalálkoznának.

Harry Potter Varázsalmanach

Az első hivatalos mágiai kézikönyv J.K. Rowling Harry Potter-sorozatához.

Névsorok, listák, térképek és mindenféle mágiával kapcsolatos dolog legteljesebb gyűjteménye!

Tanácstalan vagy, hogy hol lehet törpegolymókot kapni?

Furdal a kíváncsiság, mit tart Hagrid a zsebeiben? Nem jut eszedbe a begyűjtőbűbáj varázsigéje? Felfedeznéd a Roxfort titkos alagútjait? Vagy csak a kviddics érdekel? Ebben a hihetetlenül gazdagon illusztrált albumban mindent megtalálsz, amit Harry Potter világában ismerni érdemes. Járj be varázslatos helyeket, olvass a varázstörténelem híres alakjairól, tanulj pálcamágiát, találkozz legendás lényekkel, és utána nyugodtan mondhatod: „Csíny letudva!”

Csengetett, Mylord? A szakácskönyv – Ízek Mrs. Lipton konyhájából

„Soha nem ettem még… ilyen finomat!” – mondhatná Mabel, ha Mrs. Lipton neki is hagyna egy-két falatot ínycsiklandó fogásaiból, amelyeket mostantól bárki elkészíthet a saját otthonában is.

Az ikonikus Csengetett, Mylord? sorozat világát megidéző szakácskönyvben az epizódokban előforduló fogások receptjei mellett megjelennek az V. György korabeli Anglia kulturális hagyományai is. Ha elkészült a páratlan ebéd, töltsenek maguknak mellé egy pohárka Château Lafite-ot őméltósága pincéjéből!

Taylor Swift stílusa

Taylor Swift generációjának legtermékenyebb történetmesélője, akinél a divat és a zene kéz a kézben jár: mindkettő jelentősen hozzájárult a róla alkotott képhez. Számára a vörös rúzs nem csupán egy sminkválasztás, hanem egy korszak emblémája. A miniszoknya nem egyszerűen egy csinos öltözék része, hanem egy páncél.

A Taylor Swift Stílusa a cowboycsizmától a magas sarkú cipőig, a mesebeli ruháktól a szőkített fürtökig, és a kettő közötti számos emlékezetes pillanatig járja végig a Taylor Swift-albumok mögötti fejlődés útját, miközben nyomon követi Swift zenei fejlődését és folyamatosan változó divatstílusát is.

Tealevelek szárnyán

,,Azt mondják, a mély fájdalom csupán az ember mély boldogságra való képességének tükörképe. Én ezt pont fordítva látom. Boldog vagyok, de egy részem mindig is szenvedni fog Yan-yeh elvesztése miatt. Ennyi év után ez az érzés olyasféle társsá vált, mint a gyermekkel élő barát. Táplált, és rákényszerített, hogy lélegezzek, amikor annyira könnyű lett volna feladni. A szenvedés tisztánlátást hozott az életembe. Talán a velem történtek az előző életemben elkövetett dolgok büntetései, talán a sors vagy a végzet okozta őket, vagy talán egyszerűen a természetes körforgás részei, mint a látványos, de rövid életű cseresznyevirágok tavasszal, vagy a lehulló levelek ősszel.”

Vágy – Anonim levelek Gillian Anderson válogatásában

Amikor a szexről beszélünk, női létről és anyaságról, hűtlenségről és kizsákmányolásról, beleegyezésről és tiszteletről, igazságosságról és egyenlőségről, szerelemről és gyűlöletről, gyönyörről és fájdalomról beszélünk. Sokan azonban egyáltalán nem beszélünk róla.

Ebben az úttörő könyvben a világ különböző pontjain élő nők anonim leveleit olvashatjuk szexuális fantáziáikról, Gillian Anderson válogatásában és előszavával (valamint a saját anonim levelével).

1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz

A több mint 1,75 millió példányban elkelt és 30 nyelvre lefordított 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz minden idők legnagyobb hatású, kultikussá vált filmjeit mutatja be. Országokon és zsánereken átívelő vállalkozás, melynek frappáns ízelítői az akciótól a westernig, az animációtól a vígjátékig, a dokumentumfilmen, musicalen, thrilleren, rövid- és romantikusfilmen, noiron át a sci-fiig kalauzolják az olvasót.

Cserhalmi – Nem lehet mindennap meghalni

Cserhalmi György több mint kétszáz filmszerepet és több mint kétszáz színpadi szerepet játszott el – hatalmas életmű, amely szerencsére még nem zárult le. És a több mint ötven év alatt annyi történet halmozódott az alakítások mellett és mögött, hogy úgy gondoltam, ezeket érdemes közkinccsé tenni; fölé emelni a társasági sztorizásoknak.

Miniportrék, anekdoták, vidámak és szomorúak sorjáznak tehát ebben a könyvben, olyan emberekről, akiknek a többsége már a színház- és filmtörténet része, a kulturális közelmúltunk, értéktárunk meghatározó eleme; olyanok, akiket nem szabad elfelejteni.

Géniusz kvízkönyv – 4000 lebilincselő kérdés

Az ATV történetének egyik legsikeresebb produkciója lett egy műsor, amelyben nem is igen történik több, mint, hogy okos emberek Gundel Takács Gábor kvízkérdéseire válaszolnak. A magyar szakemberek által létrehozott Géniusz visszaadta a reményt abban, hogy a műveltség, a tudás folyamatos fejlesztése még napjainkban is lehet kifizetődő és meghozhatja a sikert.

A Géniusz kvízkönyv 4000 lebilincselő kérdése és a hozzájuk tartozó válaszok segítségével bárki átélheti otthonában a játék izgalmait, próbára teheti saját tudását, vagy családdal, baráti társasággal vívhatja meg kvízpárbajait, miközben sok új információval, ismerettel gazdagodik.

A sógun

A sógun, ez a klasszikus nagyregény, amely világszerte megragadta az olvasók képzeletét, egy egész kultúrát tár elénk.

John Blackthorne angol tengerész hajótörést szenved egy olyan helyen, amelyet kevés európai ismer, és még kevesebben láttak – Nipponban. A tizenhetedik századi Japán zárt társadalmába csöppenve, ahol élet és halál között pengevékony a különbség, Blackthorne-nak nemcsak egy idegen nép ismeretlen nyelve és szokásai között kell lavíroznia, hanem az erkölcsről, igazságról és szabadságról vallott nézeteit is újra kell értelmeznie. A politikai belharcok és a kultúrák összeütközése elkerülhetetlen konfliktushoz vezetnek, Blackthorne lojalitását és jellemszilárdságát pedig szenvedély és veszteség teszi próbára. Két világ között hánykódik, amelyek hamarosan örökre megváltoznak.

Nagy whiskykalauz

Kihagyhatatlan olvasmány whiskyrajongók számára

Hogyan kell helyesen írni: whisky vagy whiskey?

Mi köze a francia forradalom által elsöpört uralkodóháznak a Kentucky bourbon whiskey-hez? Milyen hatással volt a szesztilalom a whiskygyártásra? Ki volt Johnnie Walker?

Mik azok a pagoda alakú tornyok Skóciában? Kell-e dekantálni a whiskyt? Hogyan érdemes whiskyt kóstolni? Milyen ételek illenek az egyes whiskykhez? Mik a jelenlegi trendek a whisky világában? Hogyan fektessünk whiskybe? Hol találunk whiskybárt, whiskyfesztivált, whiskyutat, látogatható whiskylepárló-üzemet? A Hans Offringa holland szakíró tollából született átfogó mű 324 rövid szócikkben választ ad minden kérdésre, amely a whiskyvel kapcsolatban felmerülhet bennünk.

További hírek