Bedő Dávid (Momentum) arról beszélt a Parlamentben, hogy a gödi különleges gazdasági övezet és a Samsung gyár esete jó példa arra, hogy az „állampártnak” csak a hatalmi szempontok számítanak és „ott köpik szembe a választók akaratát, ahol lehet”.
Felidézte: miután a 2018-as önkormányzati választáson Gödön az ellenzék nyert, 2020-ben a kormány különleges gazdasági övezetet hozott létre, hogy a fideszes többségű Pest megyei közgyűlés rendelkezzen a Samsung adóbevételeivel, kivéreztetve ezzel Göd városát. Majd a mostani önkormányzati választáson Gödöt visszavette a Fidesz az „álfüggetlen Kammerer Zoltán vezetésével„, viszont oda lett a kormánypárti többség a Pest megyei közgyűlésben, ezért megszüntetik a különleges gazdasági övezetet – folytatta.
Szerinte a kormányoldalon egyre elkeseredettebben próbálnak forrásokhoz jutni, ahogyan „fogynak az ellopható pénzek„. Megerősítette: a Momentum mindvégig azért harcolt, hogy különleges gazdasági övezetek megszűnjenek.
Fónagy János, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára válaszában visszautasította azt az állítást, hogy külföldi befektetések sorsát ciklushoz kötött politikai változások határozzák meg. Hangsúlyozta: a különleges gazdasági övezetek létrehozása során egy-egy adott fejlesztésnek az állam priorizált lehetőséget biztosít az engedélyezés, előkésztés tekintetében, illetve olyan adókörnyezet létrehozásával, ami az új fejlesztések beindítását szolgálja.
Szerinte a képviselő által említett térség esetében is erről volt szó. Jelezte: nem osztja az azt álláspontot, hogy a gazdasági célok mellett éppen aktuális politikai szándékok is lettek volna.