fbpx

A magyar vállalatok egyre nyitottabbak a fintech megoldásokkal kapcsolatban

A magyar vállalatok egyre nyitottabbak a fintech platformok használatára, például olyan fedezeti megoldások esetében, amelyekkel hatékonyabban kezelhetik a határokon átnyúló tranzakciókat és védekezhetnek a devizaárfolyam-ingadozás ellen – közölte az iBanFirst devizaváltási és nemzetközi fizetési megoldási szolgáltató.

Ilyen fedezeti eszköz a határidős szerződés, amely lehetővé teszi a vállalkozások számára, hogy rögzítsék az árfolyamokat a jövőbeni kifizetésekhez, megvédve őket a potenciális piaci ingadozásoktól és biztosítva a pénzügyi tervezés kiszámíthatóságát – írták a közleményben.

Az iBanFirst szolgáltatónál a magyar vállalatok számára kötött határidős ügyletek értéke 118 százalékkal nőtt 2024 első tíz hónapjában, 22,4 millió euróról 49 millió euróra emelkedett az előző év azonos időszakához képest.

A 10 európai ország közül, ahol az iBanFirst működik, Magyarország most a leggyorsabban növekvő piac a határidős ügyletek értékét vizsgálva

közölték.

Az adataik szerint az iBanFirst-et használó magyar vállalkozásoknak elsősorban euróra (EUR) és amerikai dollárra (USD) van szükségük a nemzetközi fizetésekhez. Emellett egyre gyakrabban használnak olyan valutákat is, mint a kínai jüan (CNY) és a román lej (RON), ami tükrözi Magyarország Ázsiával és a szomszédos országokkal folytatott kereskedelmét.

A magyar vállalatok az iBanFirst-ön keresztül legtöbbször Németországba, Ausztriába és Kínába utalnak, míg Románia, Szlovákia és Lengyelország Magyarország legfontosabb kereskedelmi partnerei között szerepel mind az import,

mind az export tekintetében.

A 2016-ban alapított iBanFirst 10 európai országban több mint 350 alkalmazottat foglalkoztat. A belga nemzeti bank által pénzforgalmi intézményként szabályozott vállalkozás az Európai Unió egész területén jogosult működni.

További hírek