A Budapesti Corvinus Egyetem október végén belépett az adatelemzésre szakosodott nemzetközi felsőoktatási szövetségbe, a QTEM-be, amely egyetemeket, hallgatókat és nemzetközi vállalatokat fog össze a világ minden tájáról – tájékoztatta az egyetem az MTI-t.
Közleményük szerint a Corvinus Magyarországról egyetlenként a huszonharmadik egyetem lett abban az elit felsőoktatási hálózatban, amelynek tagja többek között a svájci HEC Lausanne, a japán Waseda Egyetem, az Amszterdami Egyetem vagy a Müncheni Műszaki Egyetem.
A nemzetközi szervezet teljes akadémiai partnerhálózata a marokkói Rabatban október 25-26-án megrendezett éves találkozóján hivatalosan, egyhangú támogatással üdvözölte a Budapesti Corvinus Egyetem társulását.
A QTEM angol betűszó, jelentése: kvantitatív technikák a közgazdasághoz és a menedzsmenthez: Quantitative Techniques for Economics and Management. Diákok számára a program térítésmentes – írták.
A QTEM programba felvett hallgatók egy vagy két félévet külföldi partneregyetemeken töltenek, exkluzív képzést kapnak az adattudomány és a digitális vezetés területén, vállalati gyakornoki programban is részt vehetnek, például az Amazonnál.
Lehetőségük lesz kA QTEM hálózat fő célja, hogy a csatlakozott egyetemekről kiválasztott hallgatók számára elősegítse a kvantitatív készségeik, illetve a vezetői képességeik fejlesztését.ipróbálni magukat a QTEM adatkihívási versenyében is, ahol iparági vezető vállalatok valós adatkészleteit elemzik, például a Cartier óragyártó, a Keyrock pénzügyi szolgáltató és az Engie energiaipari multicég jóvoltából, és közben olyan készségeket gyakorolnak az adatelemzés, a problémamegoldás és az együttműködés terén, amelyeket a munkáltatók világszerte nagyra értékelnek.
A csereprogram kölcsönös, a Corvinus kiváló egyetemekről várja a tehetséges hallgatókat egy szemeszterre Budapesten – közölték.