Magyarországra szállították a magyar folyami hadihajózás kiemelkedő alakja, Wulff Olaf Richárd vezérfőkapitány és felesége hamvait.
Katonai tiszteletadás mellett érkezett meg Costa Ricából a Magyar Honvédség vitéz Szentgyörgyi Dezső 101. Repülődandár bázisára, Kecskemétre a hetven éve elhunyt Wulff Olaf Richárd és a felesége, Losonczy Edina hamvait szállító repülőgép.

MTI/Bús Csaba
Maruzs Roland alezredes, a HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum megbízott parancsnoka az MTI-nek felidézte: Wulff Olaf Richárd vezérfőkapitány a fiumei Haditengerészeti Akadémiát elvégezve az Osztrák-Magyar Monarchia tisztje lett.
Később az első világháború hőse lett – fogalmazott, hozzátéve, hogy haditetteiért a legmagasabb osztrák-magyar katonai kitüntetésben, a Mária Terézia Katonai Rend lovagkeresztjében részesült. A világháború után pedig a Magyar Királyi Folyamőrség első vezetőjeként fegyvernem-, illetve csapatnemalapító volt.
A norvég származású főtisztről Maruzs Roland elmondta, teljesen magyar öntudatú katonatisztté, magyarrá vált.
Wulff Olaf Richárd a második világháborúban hagyta el Magyarországot, és feleségével Costa Ricában telepedett le. Ott is hunyt el 1955 júniusában.
Maruzs Roland hangsúlyozta: Wulff Olaf Richárd hamvait a Honvédelmi Minisztérium kezdeményezésére 12 év előkészítő munka után szállították Magyarországra, és teljes katonai tiszteletadás mellett a Fiumei úti Nemzeti Sírkert 52. parcellájában helyezik majd végső nyugalomra.
A vezérfőkapitány és felesége hamvait a kecskeméti repülőbázisra dédunokája és családja kísérte el.
Nánai László Endre evangélikus tábori lelkész szerint az, hogy valaki 70 év után egy távoli, idegen földből hazatér, egy fájóan nyitott történet méltó lezárása nemcsak a családjának ajándék és az egész nemzet számára büszkeség, hanem „az Isten gondviselő szeretetének kivételesen szép példája is”.