Mit jelent a szabadság? – Nők egymás közt

Mit jelent a szabadság? – tette fel a kérdést a hatodik Forbes Power Women’s Summit, amely ismét teltházzal vette kezdetét. Az előadások alaposan körbejárták a legkülönbözőbb iparágak és élethelyzetek szemszögéből a szabadság eszméjét, valamint azokat a tényezőket, amiket ezt a legjobban fenyegetik. A megszólalók közt olyan magyar hírességek is megjelentek, mint Borbás Marcsi, Szentesi Éva vagy Pogány Judit, valamint külföldi vendégek is megosztották élettapasztalataikat, köztük Yusra Mardini szír menekült úszónő és Melanie Seymour, a BlackRock befektetési vállalat ügyvezetője, akinek izgalmas meglátásai voltak a magyarokról is.

A szabadság jelentheti a lehetőségek széles tárházát, az önkifejezést, az utazást, a korlátok hiányát vagy a megbélyegzés nélküli életet. Ahány ember, annyiféle gondolat merül fel a fogalomról: a Forbes Power Women’s Summit ennek a szónak a legkülönbözőbb aspektusait boncolgatta 33 előadás keretében.

A rendezvény immár hatodik éve szólaltatja meg az üzleti élet vezető szereplőit, szakértőket és a hazai művészvilág és média legnagyobb neveit – idén több mint 80 előadóval találkozhattak a résztvevők.

A témák széles palettája biztosította, hogy a legváltozatosabb szemszögök is szót kapjanak a szabadság erejének ünnepén.

Az életkor korlátairól és az önelfogadás szépségéről, a negyvenes években szerzett új lendületről mesélt Péterfy Bori énekesnő és Kajdi Csaba influenszer.

A betegséggel való életről és az önfejlesztésről beszélgetett Szentesi Éva írónő és Tombor Nelli modell. Borbás Marcsi, Mautner Zsófi és Wossala Rozina a gasztronómián keresztül vitatta meg az önkifejezés lehetőségét. Földes Eszter színésznő arról a bátorságról beszélt, amely a sebezhetőség felvállalásával jár.

A nap egyik legszerethetőbb beszélgetésében pedig Pogány Judit osztotta meg anekdotáit első szerepeiről, és arról, nőként és édesanyaként milyen bonyolult volt azt a pályát elindítani, amely végül a Nemzet Színészei közé vezette a művésznőt.

Az eseményen a vállalati élet szereplői elsőkézből számoltak be olyan tapasztalatokról, amelyeket cégek kiemelt pozícióiban szereztek nőként. A nap egyik külföldi vendége, Melanie Seymour, a BlackRock vagyonkezelő ügyvezetője, korábban 3 évet élt Magyarországon, és ideköltözését kisebb kultúrsokként élte meg.

Mikor idejöttem, meg akartam tanulni, mi teszi a magyarokat magyarokká. Van valami nagyon sajátos az itt élők mindsetjében, amit figyelembe veszünk a vállalatunknál. A magyarok mindig megkérdőjezik a status quót, folyamatos kihívások elé állítják magukat. Ez sokszor nehéz, de közben meg hihetetlen. Többek közt azért tudunk Magyarországon ilyen sikeresek lenni, mert felismertük ezt az erőt

mondta Melanie Seymour, és elmondta, szerinte a változásra való nyitottság és a kíváncsiság, a kérdések feltevése az, ami előbbre vihet valakit a pályáján.

A Forbes Power Women’s Summit további nagynevű és inspiráló külföldi előadókat is elhozott 2025-ben. Yusra Mardini szír úszónő már egyfajta ikonná vált a sportéletben, hiszen nemcsak a menekült csapatot képviselte már két Olimpián, valamint az ENSZ Jószolgálati Nagykövetének is kinevezték, de több ember is neki köszönheti életét, mikor egy meghibásodott motorcsónakból kiugrott és úszva fejezte be a távot az országából való menekülés során. Az élni akarás szabadságáról, a küzdeni akarásról beszélt előadásában. A napot pedig Edith Eva Eger holokauszttúlélő klinikai pszichológus zárta, aki egy érzékeny interjúban mesélte el, hogyan tudta optimizmusával erővé formálni az átélt traumáit.

További hírek