Tudományos Tanácsadó Testület segíti a jövőben az MMA MMKI kutatási projektjeit

A Hild-villában tartotta meg első, alakuló ülését az MMA Művészetelméleti és Módszertani Kutatóintézet (MMA MMKI) Tudományos Tanácsadó Testülete, melynek feladata, hogy a tudományos kutatások tervezése, kutatási stratégia kidolgozása és a kutatásszervezés irányítása során segítse az intézet igazgatójának munkáját – olvasható a kutatóintézet csütörtöki közleményében.

Mint írják, a testület június 27-én tartott alakuló ülésén az MMA MMKI tudománystratégiai arculatáról, a kutatások főbb jövőbeli irányairól esett szó ismert szaktekintélyek bevonásával.

A testület többek között a művészeti ösztöndíjprogram dokumentálását, kutathatóvá tételének fontosságát, a művészeti és művészettel nevelés jó gyakorlatainak gyűjtését, továbbá a technológiai újításokra, a kortárs művészeti eszközök változásaira összpontosító kutatások témáját emelte ki.

A közlemény szerint a testület szükség szerint, de

legalább negyedévente ülésezik, és véleményezi a tervezett kutatási projekteket,

a távlati kutatási terveket, irányokat, továbbá az igazgató felkérésére az intézet tudományos kutatási, kutatásszervezési tevékenységének más kérdéseiben is véleményt mond.

Az alakuló ülésen részt vett Vashegyi György, a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) elnöke, Richly Gábor, az MMA főtitkára, Csáji László Koppány, az MMA MMKI igazgatója, Maróth Miklós, a Tudományos Tanácsadó Testület elnöke, továbbá a testület tagjaiként többek között Solymosi-Tari Emőke zenetörténész, az MMA rendes tagja; valamint Sulyok Miklós művészettörténész, az MMA Művészetelméleti Tagozatának akadémikusa.

A testület ülésén az MMA MMKI igazgatója ismertette az intézet alapítása óta elért főbb eredményeket, az intézet külsős (megbízott) és belsős (közalkalmazotti) kutatógárdáját, a 2023-as munkatervet és a 2024-re eddig beérkezett kutatási ötleteket.

A testület fontosnak tartotta

a kutatói hálózat és az intézményes partneri kapcsolatok további bővítését

a kutatások projektalapú lebonyolításához.

Mint írják, a testületnek eseti és állandó tagjai is lehetnek, de

az állandó tagok száma legalább öt fő.

Az eseti tagok száma legfeljebb négy fő lehet.

A Tudományos Tanácsadó Testület tagjai

fele-fele arányban az MMA akadémikusai és külsős szakemberek

– olvasható a közleményben.

A testület legközelebb ősszel ülésezik – áll az összegzésben.

További hírek