Elfogadták a közmédiáról szóló törvényt

Teljesen átalakul a közmédia intézményrendszere, miután az Országgyűlés elfogadta a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt, valamint más, kapcsolódó törvényeket módosító, tiszás képviselők által benyújtott jogszabályt, amely a kihirdetését követő 30. napon lép hatályba.

Létrejön a Magyar Rádió és Televízió Nonprofit Zrt., visszaáll a nemzeti hírügynökség önállósága az MTI Nonprofit Zrt. megalakulásával, a közmédia új tulajdonosi-felügyeleti szerve pedig a Független Közmédia Testület lesz.

Az Országgyűlés 145 igen, 39 nem szavazattal fogadta el Hantosi István, Melléthei-Barna Márton és Kulcsár Krisztián (Tisza) előterjesztését.

További hírek