Megválasztották a 2026-os év Miss Universe Hungary győztesét, aki Magyarországot képviselheti a világ legismertebb szépségversenyén, a Miss Universe világdöntőjén Puerto Ricóban.
A döntő mezőnyébe az alábbi versenyzők jutottak:
-
Sarka Lilien
-
Gere Bernadett
-
Hotya Fanni
-
Kiss Kamilla
-
Kálmán Dorina
-
Mészáros Alexandra
-
Óvári Kinga
-
Pálkovács Kamilla
-
Puy Zsófia
-
Szabó Anna
-
Szilágyi Cintia
-
Zsanai Mia
A verseny során a hölgyek több fordulóban is bizonyították szépségüket, személyiségüket, kommunikációs készségüket, kisugárzásukat és rátermettségüket.
A zsűri döntése alapján végül Miss Universe Hungary 2026 királynője Kiss Kamilla, a 25 éves budapesti versenyző lett.
Első udvarhölgy: Sarka Lilien
Második udvarhölgy: Óvári Kinga
Közönségdíjas: Hotya Fanni
A CSR – Társadalmi Felelősségvállalás különdíját Zsanai Mia nyerte el, aki a következő egy évben az Egy lépéssel több – Hajós István Alapítvány társadalmi felelősségvállalási programjainak kiemelt arca lesz.
Az est folyamán számos különdíj is gazdára talált:
-
Miss Daewoo: Kiss Kamilla
-
Miss Fibula: Sarka Lilien
-
Szafi Szépe: Puy Zsófia
-
Miss Natural: Óvári Kinga
A zsűri elnöke, Hajós István a koronázást követően így fogalmazott:
A zsűrinek nagyon nehéz dolga volt. Minden évben hangsúlyozom, hogy óriási felelőssége van annak a hölgynek, akinek a fejére felkerül a Miss Universe Hungary koronája. Ő nemcsak önmagát képviseli, hanem Magyarországot és a magyar nőket is a világ egyik legrangosabb nemzetközi szépségversenyén. Sokak számára rajta keresztül alakul ki az első benyomás hazánkról és a magyar nőkről. Bízom benne, hogy Kiss Kamilla méltó módon viseli majd ezt a koronát, és büszkén képviseli Magyarországot a Miss Universe világdöntőjén.
A zsűri tagjai voltak: Hajós István – a zsűri elnöke, Dr. Özer Nóra, Dr. Kenéz Nóra, Dezsényi Kincső, Ipsics Anita, Esztergályos-Stankovics Beáta, Reszler Andrea, Reményi Réka, Belényesi Alexandra, Lisztes Krisztián
Az új királynő számára most megkezdődik a több hónapos intenzív felkészülés a nemzetközi döntőre. A Miss Universe 2026 világdöntőjét novemberben Puerto Ricóban rendezik meg, ahol Magyarország képviseletében lép majd színpadra. Az eredményhirdetés után Kiss Kamilla a Királynő kiemelte:
Szinte leírhatatlan, amit most érzek. Mindvégig hittem magamban, és magam előtt láttam ezt a pillanatot, de igazán most tudatosult bennem, milyen büszke lehetek arra, hogy végigjártam ezt az utat. Óriási izgalommal várom a világversenyt; most kezdődik az igazi felkészülés, és készen állok arra, hogy Magyarországot a lehető legméltóbban képviseljem.”




