Hogyan válasszunk biztonsági ajtót?

Elolvadt a közösségi média sztárjává vált gigajéghely
2021-04-19
Kempelen Farkas, a magyar feltaláló zseni
2021-04-20
Show all

Hogyan válasszunk biztonsági ajtót?

Otthonunk biztonságáról nem lehet eleget beszélni. Hiszen az értékes, számára fontos tárgyakat mindenki szereti épségben tudni odahaza, még akkor is, ha éppen házon kívül van. A betörők azonban egyre kitartóbbak és agyafúrtabbak, így nem árt mindent megtenni annak érdekében, hogy nálunk ne járjanak sikerrel.

A biztonsági ajtók fizikailag gátolják meg őket abban, hogy behatolhassanak az ingatlanba, így a betörési kísérlet hamar meghiúsulhat. Egy ilyen ajtó tehát nagyfokú védelmet nyújthat – ha jól választunk, és valóban minőségi terméket vásárolunk. De mi alapján találjuk meg a megfelelőt?

Legyünk vele tisztában, hogy mitől lesz egy ajtó “betörésbiztos”!

Ilyen jelzővel gyakorlatilag bárki reklámozhatja a termékeit, de ez közel sem jelenti azt, hogy az adott nyílászáró valóban teljesíti az elvárásainkat. Egy valódi biztonsági ajtó masszív szerkezetű, a belsejében valamilyen tömör fémlemez (általában acél) található, a tokja is ellenálló anyagból készült, e kettő pedig stabilan van rögzítve egymáshoz, hogy az ajtót ne lehessen kirúgni vagy kiemelni a helyéről.

Mindemellett egy igazi betörésbiztos ajtó igen méretes darab: körülbelül 8-9 cm vastag, és közel 100 kilogrammot nyom. Ezért ne dőljünk be a 4-5 cm vastag, mindössze 50 kg-os, tetőtől talpig műanyagból készült biztonságinak nevezett ajtóknak!

Hova kerül majd az ajtó?

Betörésbiztos ajtókból is többféle típus létezik, attól függően, hogy hova kerül majd beépítésre. Hiszen más-más szerkezetűnek kell lennie egy zárt lépcsőházban álló nyílászárónak, mint egy olyannak, ami kültérre, például egy családi házba kerül. Ez utóbbinál ugyanis már a hőszigetelés és a hőhídmentesség sem elhanyagolható tényező.

A Nívó bejárati ajtók is többféle kivitelben kaphatóak, hogy mindenki megtaláhassa közülük az otthona sajátosságainak megfelelőt. Ami közös bennük, az a betörésbiztos szerkezet, a többpontos biztonsági zár, valamint a 10 év garancia.

Gondoljunk a megjelenésre is!

Bár eddig a biztonságról beszéltünk, de azt sem szabad elfelejteni, hogy a kinézet is legalább ilyen fontos, hiszen senki sem szeretné egy rideg, ipari környezetbe illő vasajtóval elcsúfítani az otthonát.

Egy modern ajtó azonban könnyen lehet egyszerre szép és biztonságos is, hiszen a külsején elhelyezhető faburkolat, de nem akadály az üvegbetét vagy a bevilágító sem. Így az ajtónk stílusa illeszkedhet a ház többi eleméhez, és nem bontja meg az összképet.

Bónusz tipp: keressük a MABISZ-minősítést!

Ha a keresgélés során nem tudjuk egyértelműen eldönteni, hogy valóban biztonsági ajtóval van-e dolgunk, akkor válasszunk olyan terméket, amit MABISZ-minősítéssel láttak el! Ez ugyanis azt jelenti, hogy a Magyar Biztosítók Szövetsége egy betörési tesztnek vetette alá az ajtót, amin az sikerrel átment, emiatt pedig megkapta a hiteles tanúsítványt. Ez tulajdonképpen egy bizonyíték arra, hogy a betörésbiztosság nem csak reklámszöveg.(X)

Cikk küldése e-mailben

Comments are closed.