fbpx

Magyar repülőgépet mutattak be Kínában

Bemutató termet nyit november 11-én a kínai Vuhsziban a Magnus Aircraft Zrt., amely a hétvégén konferencián is bemutatta a Magyarországon gyártott Magnus Fusion repülőgépet – közölte a saját fejlesztésű kisrepülőgépek gyártásával foglalkozó pécsi cég az MTI-vel.

A repülőgéptípus hozzájárulhat Kína úgynevezett alacsony légtér gazdasági célkitűzéseihez – írták közleményükben.

Tájékoztatásuk szerint a Taihu Bay Wuxi Low-Altitude Economy Innovation and Development Conference elnevezésű rendezvényen Fábián Gábor, a Magnus Aircraft Zrt. értékesítési vezetője és Li Csi, a vállalat kínai vezetője mutatta be a Magnus Fusiont Vuhszi politikai vezetőinek és a szakmai közönségnek.

A repülőgép modern technológiája, biztonságos üzemelése és a felhasznált kompozit anyagok nagy figyelmet keltettek. Az eseményen a kínai kormány bemutatta a repülés fejlesztésére irányuló nemzeti stratégiáját is, amelynek kialakításában a Magnus Aircraft jelentős szerepet vállalt – tették hozzá.

Közlésük szerint a hamarosan megnyíló bemutató teremben a Magnus Fusion mellett a cég kompozittechnológiáját is megismerhetik az érdeklődők, ami hozzájárul az ázsiai és óceániai üzleti kapcsolatok erősítéséhez, a cég hosszú távú fejlődéséhez Kínában és az ázsiai régióban.

Idézték Boros László vezérigazgatót, aki elmondta, a cég kínai üzeme szerkezetkész állapotban van, jövő tavasszal megkezdheti a termelést.

Mint írták, Vuhszi Kína egyik leggyorsabban fejlődő gazdasági központja, lakossága megközelíti a 7,5 millió főt, a GDP pedig meghaladja az 1,55 billió jüant – mintegy 217 milliárd dollárt -, amely magasabb, mint Magyarország éves 2023-as GDP-je.

A város jelentős növekedése a fejlett technológiai, zöldenergia és precíziós gyártási iparágakra épül. Innovatív környezete, gyors növekedése és az alacsony légtér gazdasági stratégiája vonzóvá teszi a régiót a magyar tulajdonú zrt. számára – közölték.

A cég korábbi közlése szerint egy kompozit, egy repülőgép összeszerelő, egy karbantartó üzemegység, valamint az Óbudai Egyetem közreműködésével egy fejlesztési központ épül a Sanghaj közelében lévő Vuhsziban.

A kínai-magyar vegyesvállalat, a Jiangsu Magnus Aircraft Manufacturing a tervek szerint 300 munkahelyet hoz majd létre. A zrt. korábban arról is beszámolt, hogy a kínai beruházásokkal tíz éven belül több ezer két- és legalább négyszáz négyüléses kisrepülőgépet állítanának elő főként a kínai, az iráni és afrikai piacra.

A 2014-ben alapított Magnus Aircraft Zrt. 2023-ban 161 millió forintos nettó árbevételt ért el 1,617 milliárd forintos veszteség mellett.

Júniusban azt közölték az MTI-vel, hogy a társaság idén három-, jövőre hatmilliárd forintos árbevételre számít.

További hírek