Ön legszívesebben mikor menne nyugdíjba?

Úgy tűnik, meglehetősen eltér a lakosság vágya a demográfia és gazdaság diktálta nyugdíj korhatártól – derült ki a K&H Biztosító friss kutatásából. Bár jóval korábban szeretnénk nyugdíjba vonulni, mint a jelenlegi öregségi korhatár, a helyzet az, hogy az európai országokban és talán nálunk is ez még tovább tolódik ki. Azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy a várható élettartam is nő, ezért a nyugdíjas évek még egy nagyon is meghatározó életszakasz az ember életében, amit nem mindegy, hogy milyen életminőségben és társas kapcsolatrendszerben töltünk el. Erre hívja fel a figyelmet hamarosan induló pályázatával a K&H Bank, amellyel olyan nyugdíjas szervezeteket díjaz, akik arra ösztönzik tagjaikat, hogy aktívan éljék meg a hétköznapokat.

Magyarországon a KSH 2025 januári adatai szerint

2,5 millió honfitársunk kap öregségi nyugdíjat.

Ez pedig a társadalomnak egy olyan meghatározó és széles csoportja, akiknek jóllétével, egészségével, társas kapcsolataival foglalkozni kell, mert sem az egyén, sem a társadalom szempontjából

nem mindegy, hogy milyen életminőségben töltik el a nyugdíjas éveiket, ami a várható élettartamot tekintve a férfiak esetében még szűk tíz év, a nőknél pedig 15 év is lehet.

K&H ESG céljai között kiemelt figyelmet kap a társadalmi fenntarthatóság, ezért hamarosan pályázatot ír ki a tagjaikat aktív életmódra ösztönző nyugdíjas szervezeteknek.

A pályázat kapcsán a bank stratégiai partnerségre lép az egyik legnagyobb országos klubszövetséggel, a Nyugdíjas Klubok és Idősek „Életet az éveknek” Országos Szövetségével. Most induló együttműködésükkel az idősebb korosztályt szeretnék aktivitásra ösztönözni, amiben a testmozgás mellett hangsúlyt kap az is, hogy járjanak közösségbe és erősítsék társadalmi kapcsolataikat.

A társadalmi fenntarthatóság egyik kulcseleme, hogy minden generáció teljes és tartalmas életet éljen.Azért kötöttünk stratégiai együttműködéstszakmai partnerünkkel, mertezúttal a nyugdíjasokatszeretnénk támogatni abban, hogy a munkában eltöltött aktív évek után is találjanak maguknak elfoglaltságot, mozogjanak, járjanak össze és éljenek teljes életet

mondta Horváth Magyary Voljč Nóra, a K&H Csoport kommunikációs vezetője.

Ezzel nem csak életminőségük javulhat és lehetnek továbbra is hasznos tagjai a társadalomnak, hanem jó példával járhatnak elő az őket követő generációk számára is

tette hozzá.

További hírek