Orbán Viktor miniszterelnök hivatalában fogadta a NATO főtitkárát Jens Stoltenberget. Témájuk lehet bőven, hiszen a NATO Ukrajna kapcsán erősebb szerepvállalásra készül, Orbán pedig szeretne kimaradni belőle. Magyarország az utóbbi években jelentős hadifejlesztéseket hajtott végre, vélhetően ez is a témák között szerepel.
A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök (j) megbeszélést folytat Jens Stoltenberg NATO-fõtitkárral (b) a Karmelita kolostorban 2024. június 12-én. MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer ZoltánA Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök (j) fogadja Jens Stoltenberg NATO-fõtitkárt (b) a Karmelita kolostorban 2024. június 12-én. MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán
A kormány továbbra sem támogatja Mark Rutte jelöltségét a NATO főtitkári tisztségére, mivel az észak-atlanti szövetségben alapvető fontosságú a százszázalékos bizalom, márpedig a holland miniszterelnök korábban Magyarország "térdre kényszerítéséről" beszélt - jelentette ki a tárca…
A Kijevnek átadott NATO-fegyverek azonnal ukrán tulajdonba kerülnek, így Kijevnek képesnek kell lennie arra, hogy azokkal csapást mérjen például "oroszországi légi bázisokra" - jelentette ki NATO-főtitkár. Jens Stoltenberg véleményét a bolgár fővárosban, Szófiában ismertette a…
Az európai uniós intézmények vezetői és a NATO főtitkára is elítélte a Robert Fico szlovák kormányfő ellen, lőfegyverrel elkövetett merényletet. Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke kijelentette: az ilyen erőszakos cselekmények aláássák a demokráciát.…