fbpx

Valós környezetben vizsgáznak a jövő repülőgép szerelői

Több mint 20 év után ismét valós repülőtéri és hangár környezetben tett szakmai vizsgát középiskolai képzésben végzős 16 repülőgép-szerelő és műszerész diák az Aeroplex ferihegyi műszaki bázisán  – közölte az Aeroplex és a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamra (BKIK) kedden.

A repülőgép-szerelői és műszerész duális képzést az országban egyedüliként nyújtó, a Budapesti Gépészeti Szakképzési Centrumhoz (BGéSzC) tartozó csepeli Kossuth Lajos Kéttannyelvű Technikum és a magyar vállalat valósítja meg a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamarával együttműködve – írták a közleményben.

Az Aeroplexnél elmondták: a vállalat a duális képzéshez szükséges

gyakorlati helyszín kialakítására 180 millió forintot fordított, és fenntartása évente 5-6 millió forintba kerül.

A vállalatnál 715-en dolgoznak, a létszámot 100 fővel tervezik bővíteni az idén.

Az Aeroplex a repülőgép-szerelő és műszerész szakmában az idén vizsgázott és jövőre végzős hallgatókat mind foglalkoztatni tudná,

jelenleg mintegy 40 nyitott pozíciójuk van erre a területre, és egyre nagyobb igény mutatkozik repülőgép-szerelő és műszerész szakmunkásokra – tájékoztatott az Aeroplex.

A közlemény szerint az Aeroplex a gyakorlati képzés helyszíne mellett dedikált oktatói csapattal, oktatási anyaggal, valamint csúcstechnológiás tanműhellyel is segíti a növendékek oktatását.

A BKIK felnőttképzési programjainak részeként az idén ősszel indul az Aeroplex-szel közösen kerék- és fékagy karbantartó, valamint repülőgépfestő képzés is – közölték.

Az Aeroplex, a régió legnagyobb független karbantartó vállalata, Airbus és Boeing típusú repülőgépek és azok alkatrészeinek javításával és ápolásával foglalkozik.

Ügyfelei között található

a Budapesten megforduló légitársaságok mintegy 80 százaléka,

amelyek a le- és felszállás között az Aeroplexet bízzák meg a repülőgépeik műszaki ellenőrzésével és kisebb javítások elvégzésével.

Emellett évente 120-150 repülőgép csak azért érkezik a budapesti repülőtérre, hogy magyar szakemberek elvégezzék az úgynevezett időszakos nagykarbantartást.

A vállalat repülőgép berendezések és alkatrészek javításával is foglalkozik és a világ minden pontjáról kap megbízásokat.

Az állami vállalat tavalyi árbevétele 21,6 milliárd forint volt a 2021. évi 13,5 milliárd forint után – közölte az Aeroplex..

Nyilvánosan hozzáférhető cégadatok szerint az Aeroplex Közép-Európai Légijármű Műszaki Központ Kft. 2022-ben 960,5 millió forint adózott eredményt ért el az előző évi 901,4 millió forint után.

További hírek