Toroczkai László (Mi Hazánk) annak a véleményének adott hangot a parlamentben: példátlan morális, gazdasági és politikai károkat okozhat Magyarországnak, hogy a Nemzetközi Büntetőbíróság által kiadott elfogatóparancs után a magyar kormányfő hivatalos látogatásra hívta Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnököt.
Szerinte ezt a döntést csak egy Fidesz-Likud, illetve Orbán-Netanjahu-paktummal tudják magyarázni. Úgy vélte a meghívás valójában Orbán Viktor és Benjamin Netanjahu „titokzatos, de nagyon szoros barátságáról szól”.
Úgy vélte, a meghívás a kormány által hangoztatott gazdasági semlegességgel is szembemegy, hiszen világ jelentős része elítéli, amit az izraeli kormány és kormányfő tesz, így világnak ezt a részét kizárjuk a jövőben mindenféle politikai és gazdasági együttműködésből. Álláspontja szerint a meghív��s súlyos nemzetbiztonsági kockázatot is jelent, terroristák célpontként kezelhetik Magyarországot, ha az izraeli kormányfő ide érkezik.
Magyar Levente, a külügyi tárca államititkára válaszában gyermekded megközelítésnek nevezte azt a véleményt, hogy diplomáciát és a magyar külpolitikát személyes barátságok, ellenszenvek vezérlik. Kijelentette: a magyar külpolitika vezérfonala 14 éve a nemzeti szuverenitás és Magyarország békéjének és biztonságának megőrzése.
Kijelentette: a történelmi tapasztalatok okán minden magyar kormány legelemibb erkölcsi feladata biztosítani, hogy Magyarország kimaradjon a globális vagy regionális konfliktusokból. Ennek alapján viszonyulnak az ukrán-orosz konfliktushoz, és a közel-keleti vészes és egyre eszkalálódó eseményekhez is – tette hozzá. A Nemzetközi Büntetőbíróság által kiadott elfogatóparancsra utalva hozzátette: az ilyen politikai jellegű döntések nem a békét, hanem az eszkalációt szolgálják.