Rasszistának fognak nevezni, mégis azt állítom, hogy a nőkkel szembeni erőszak erősödése a migrációval van összefüggésben – jelentette ki Giorgia Meloni olasz miniszterelnök a nők elleni erőszak megszüntetése világnapja alkalmából a Donna Moderna nőmagazinnak.
Olaszország első női kormányfőjeként Meloni rámutatott, az utcákon egyre jobban érezhető, hogy a biztonság elsőrendű problémává vált.
Ahhoz, hogy az olasz nők ne féljenek egyedül utcára menni, a biztonság helyreállítása szükséges – mondta Giorgia Meloni, hangoztatva, hogy az Olasz Testvérek (FdI) jobboldali párt vezette kormány megemelte a rendfenntartó erők létszámát, ami első lépésnek számít a “bizonytalanság érzésének” felszámolásához a lakosság körében.
Hozzátette: fel kell lépni a tömeges bevándorlással szemben is, ami “tabutémának számít a baloldal számára, amely hiába kormányozta az országot éveken keresztül, nem volt képes megelőző intézkedésekre”.
Giorgia Meloni a Donna Moderna női hetilap kérdéseire videóinterjúban válaszolt Kijelentette, tudja, hogy rasszistaként fogják megbélyegezni, de azt állítja, hogy “a szexuális erőszak terén az elkövetők között egyre magasabb a migránsok, főleg az illegálisok száma, mivel a nincstelenség degeneráltsághoz vezet”.
A kormányfő egy 2023-ra vonatkozó felmérés adatait közölte, miszerint az Olaszországban élők nyolc százalékát alkotják bevándorlók. Tavaly több mint 5800 nemi erőszakot követtek el nőkkel szemben, és az elkövetők 43,3 százaléka bevándorló volt.
A több mint 18 ezer zaklatási, bántalmazási feljelentésből több mint 3300 esetben volt migráns az elkövető. A hatóságoknak jelentett családon belüli erőszak több mint 27 ezer esetéből közel nyolcezret bevándorlók követtek el.
Meloni úgy vélte, a nőkkel szembeni erőszak felszámolásához nem kulturális átállás szükséges, hanem mindenekelőtt a közbiztonság erősítése.
A legfontosabb az, ha tudatosítjuk, hogy a nők elleni erőszak elleni küzdelem nem válhat ideológiai vitává, “ez nem jobboldali vagy baloldali probléma, nincsen szükség megosztottságra”.