Két év kormányzás után lemondott a brit miniszterelnök

Keir Starmer, brit miniszterelnök lemondott miniszterelnöki tisztségéről. Kijelentette, hogy hivatali ideje alatt minden döntését az vezérelte, hogy „az általaa szeretett országot helyezze az első helyre” Andy Burnham – aki a miniszterelnök utódja lehet – ma Westminsterben lesz, hogy Makerfield képviselőjeként letegye a hivatali esküt, miután a múlt héten megnyerte a pótválasztást – írja a BBC.

Keir Starmer elmondása szerint reggel beszélt a királlyal, hogy tájékoztassa őt lemondási szándékáról.

A jelenlegi miniszterelnök 2024 júliusától, épp két éve tölti be a pozíciót.

Keir Starmer brit miniszterelnök, a kormányzó Munkáspárt vezére felszólal a párt éves kongresszusán Liverpoolban.
MTI/EPA/Adam Vaughan

Felkérte a Munkáspárt Országos Végrehajtó Bizottságát, hogy állítson össze egy ütemtervet, eszerint a pártelnöki jelölések július 9-én nyílnak meg, és a nyári szünetig lezárulnak.

Ez azt jelenti, hogy szeptemberben, a parlament újbóli összeülése előtt már új pártelnök lesz hivatalban.

Addig továbbra is betölti a miniszterelnöki tisztséget – mondta.

Starmer támogatását ígérte a következő miniszterelnöknek, bárki is legyen az.

Keir Starmer kijelentette, hogy mindent meg fog tenni a hatalom zökkenőmentes átadásának biztosítása érdekében, és teljes mértékben támogatni fogja utódját.

Tudják – folytatta –, hogy egy olyan Nagy-Britanniát örökölnek, amely erősebb és igazságosabb, mint két évvel ezelőtt.

Starmer ezután köszönetet mond azoknak a barátainak és kollégáinak, akik hat éven át mellette álltak.

További hírek