fbpx

Megnyílt a Képzőművészeti Vásár

Csütörtökön nyitja meg kapuit a Budapest Contemporary Képzőművészeti Vásár (BCT), amelyen 29 hazai és 12 nemzetközi galéria várja az érdeklődőket négy napon át a budapesti Bálna rendezvényközpontban.

A kulturális eseményt bemutató szerdai budapesti sajtótájékoztatón Tausz Ádám, a rendezvény főszervezője kiemelte: a Budapest Contemporary Képzőművészeti Vásár szintet tudott lépni, az idei esemény ugyanis a tavalyihoz képest még komplexebb lesz, még átfogóbb képet tud nyújtani a kortárs európai képzőművészetről.

A legjobb magyar galériák mellett a vásáron részt vesz 6 ország 12 galériája is 42 alkotással. Ezek a galériák nagyon komoly részt képviselnek Nyugat-Európa kortárs képzőművészeti életében és bemutatják legjobb művészeiket – hangsúlyozta Tausz Ádám.

A BCT részeként egy kétnapos konferenciát is szerveznek, melynek témája a művészet és az üzlet összekapcsolódása lesz.

Ezen kívül naponta 2-3 alkalommal különleges tárlatvezetésekkel és edukációs programokkal is várják az érdeklődőket a vásár területén – jegyezte meg a főszervező, aki hozzátette, hogy összesen csaknem ezer műtárgy van az idei Budapest Contemporary Képzőművészeti Vásár területén.

Egy művészeti vásárnak mindig fontos szerepe van a kortárs művészeti színtéren, hiszen a gyűjtök és a nagyközönség számára is egy olyan alkalmat nyújt, amelynek köszönhetően teljes képet kaphatnak a magyar kortárs képzőművészetről, annak legfontosabb irányzatairól, ezen kívül pedig találkozhatnak a művészek mellett a galeristákkal is – mondta Spengler Katalin műgyűjtő, az esemény fővédnöke.

Kiemelte:

a magyar közönség abszolút megérett arra, hogy a vásár egy nemzetközi hátteret, nemzetközi kontextust is kapjon.

A magyar kortárs képzőművészet iránti érdeklődés egyre növekszik Magyarországon, a műtárgypiac bővül, a vásárlók száma is növekszik, ez pedig indokolja a nemzetközi nyitást – magyarázta Spengler Katalin.

Az esemény fővédnöke a nemzetközi standról elmondta: nem abban gondolkodtak, hogy galériákat hívnak meg a vásárra, hanem hogy egy kurált kiállítást hoznak létre, melynek részeként olyan művészeket válogattak össze, akiket fontosnak látnak az európai képzőművészeti színtéren, és akiknek a múzeumi jelenléte és szakmai súlya is egyre nagyobb.

A kurátori válogatásban olyan neves külföldi alkotók szerepelnek, mint Amélie Bertrand, Jonny Niesche vagy Gerold Miller – sorolta a kiállító művészeket Spengler Katalin.

Nemes Márton, a 60. Velencei Biennálé Magyar Pavilonjának kiállító művésze, a nemzetközi stand kurátora kiemelte, hogy a Budapest Contemporary Képzőművészeti Vásáron nemzetközi minőségű, progresszív anyagot állítanak ki.

Számos értékes, muzeális alkotás lesz megtekinthető a helyszínen – tette hozzá.

A szervezők írásos összegzése szerint a képzőművészeti vásár célja, hogy platformot biztosítson a magasan jegyzett kortárs galériáknak és alkotóknak, valamint népszerűsítse a hazai képzőművészet legjavát idehaza és külföldön is.

Mint írták, a kiállított művek összértéke többmillió euró, azonban a látogatók pár tízezer forint értékben is találnak jó minőségű műtárgyakat. A legértékesebb kortárs alkotások értéke 50-100 millió forint.

A Budapest Contemporary kiegészül egy jótékonysági online aukcióval is, melynek teljes bevételét az autizmussal élők támogatását célul kitűző Autistic Art Alapítvány számára ajánlják fel a szervezők.

További hírek