fbpx

Egyre több és változatosabb a kibertámadások kombinációja Hollandia ellen

Oroszország és Kína fokozza, és egyre jobban kiszélesíti a Hollandia és szövetségesei elleni kibertámadásait – írta az NlTimes hírportál a holland terrorelhárító ügynökség (NCTV) jelentésére hivatkozva.

Pieter-Jaap Aalbersberg, a szervezet főkoordinátora szerint az olyan „agresszív” országok, mint Oroszország és Kína, egyre szélesebb kiberfegyver-arzenált használnak, és egyre gyakrabban bérelnek fel cégeket és aktivista hackereket illegális tevékenységük előmozdítása céljából.

Felhívta a figyelmet, hogy az állami kiberkampányok üteme és összetettsége növekszik, többféle kibertámadást alkalmaznak egymással kombinálva, vagy más típusú támadásokkal – például dezinformációs kampányokkal együtt. „Aki ez ellen védekezni akar, annak meg kell vizsgálnia ezeknek a támadásoknak az összefüggéseit és a kockázatok összessége által jelentett szélesebb körű fenyegetést” – tette hozzá.

Aalbersberg úgy véli, hogy Oroszország valószínűleg az európai és NATO-országok létfontosságú infrastruktúrájába próbál behatolni egyre több kiberműveletén keresztül, hogy ezt követően szabotázsakciókat hajtson végre.

Rámutatott arra is, hogy Kína eddig elsősorban a kémkedésre összpontosított, jelenleg azonban készen áll arra, hogy megvalósítsa szabotázsprogramjait. Ezzel összefüggésben emlékeztetett, hogy tavaly májusban a kínai állam által támogatott hackerek kémkedtek az Egyesült Államok kiemelten fontos katonai infrastrukturális létesítményei után.

Európának még nem kellett ezzel foglalkoznia, de a gyors technológiai fejlődés miatt a kínai szabotázsprogramok potenciális fenyegető tényezővé válhatnak Hollandiára nézve az elkövetkező években

hívta fel a figyelmet.

További hírek