Kate Kitagawa és Timothy Revell „A számok titkos élete” című könyve izgalmas utazásra hívja az olvasót a matematika világába, bemutatva a számok rejtélyes és sokszor meglepő történetét. A könyv nem csupán a matematikai tényeket és képleteket ismerteti, hanem a számokhoz kapcsolódó kulturális, filozófiai és vallási jelentéseket is feltárja.
A két szerző Hüpátiától az első nagy matematikustól vezet el bennünker Karen Uhlenberckig, az első nőig, aki elnyerte az Abel-díjat, a matematikusok Nobel-díját.
A könyv nagy előnye, hogy a szerzők közérthető módon, kerülve a szakmai zsargont, mutatják be a matematikai fogalmakat és összefüggéseket.
Tele van érdekes és szórakoztató történetekkel, amelyek bemutatják, hogy a számok hogyan játszottak fontos szerepet a történelem során. Tehát nem csupán a matematikai alapfogalmakat ismerhetjük meg, hanem átlátjuk egy-egy szám történelmét, kultúráját és szerepét a világ különböző társadalmaiban.
A két szerző új megvilágításba helyezi a matematikát, és rávilágít arra, hogy a számok nem csupán absztrakt fogalmak, hanem a világunk megértésének kulcsai. Olyan számokat is bemutat, mint a Pi, az e vagy a 7-es szám, és ezek rejtett jelentéseit és hatását a különböz kultúrákban és tudományos felfedezésekben.
A történetek nem csak matematikai, hanem kulturális és filozófiai szempontból is gazdag ismeretanyagot nyújtanak. Izgalmas történeteken, példákon, anekdotákon keresztül hozza közelebb a számokat, a matematikát.
A könyv 10 fejezetre oszlik, amelyek mindegyike egy-egy számhoz vagy számcsoporthoz kapcsolódik. A fejezetek bemutatják az adott számok matematikai tulajdonságait, valamint a hozzájuk kapcsolódó kulturális és vallási jelentéseket. A könyv végén található egy glosszárium, amely segít megérteni a matematikai fogalmakat.
Ez a könyv megváltoztatja azt, ahogy a világ matematikai múltjára gondolunk, egyuttal új megvilágításba helyezi a jövő lehetőségeit is.
Kate Kitagawa – Timothy Revell: A számok titkos élete – Corvina kiadó 6990 ft